نخود 

نمایش 1 - 3 از 3 محصول
نمایش 1 - 3 از 3 محصول

خرید نخود

خرید نخود مرغوب و با کیفیت در کشور این روز ها با استقبال خوبی روبرو شده است. همه روزه افراد زیادی به خرید نخود و استفاده از آن روی می آورند. نخود یکی ازانواع آجیل است. نخود به نوعی از دانه های خوراکی گفته می شود که به علت دارا بودن پروتئین در حال حاضر افراد زیادی از آن در سراسر جهان استفاده می کنند.

نخود به عنوان یکی از گزینه های کاربردی در میان وعده های غذایی و همچنین آجیل ها به شمار می آید. مصرف آن می تواند خواص بسیار زیادی را برای بدن به ارمغان آورد. امروزه نخود ها در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می شوند که قبل از اقدام به خرید نخود نیاز است تا نسبت به برخی از نکات و جزئیات آن آگاه شد.

انواع نخود

نخود ها بسته به مصرف و نوع کاربرد آن ها به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که این موارد به شرح زیر می باشند.

نخود خام

نخود خام نمونه ای پرکاربرد از انواع نخود ها بوده که از آن علاوه بر آجیل ها در پخت انواع غذاها استفاده می شود.

نخود ریز

نخود ریز یکی دیگر از نمونه های موجود جهت خرید نخود بوده که معمولا از این گونه نخود در آجیل ها به عنوان یکی از گزینه های کلیدی بهره گیری می شود.

نخود ریز همان گونه که از نام آن پیداست از اندازه های کوچکتری نسبت به سایر نخود ها برخوردار است و این موضوع باعث شده تا از آن به طور متداول در آجیل و یا به صورت جداگانه استفاده شود.

نخود خارجی

از دیگر نمونه های موجود جهت خرید نخود می توان به نخود خارجی اشاره نمود. نخود خارجی نمونه ای از نخود های حاضر در بازار می باشد.عموما این گونه محصولات از کشور هایی نظیر کانادا، هند، آرژانتین، روسیه و غیره وارد کشور می شوند که در این بین نخود های کشور روسیه به علت قیمت و کیفیت مناسب خواهان بیشتری دارد.

نخود داخلی

نخود داخلی گونه دیگری از محصولات موجود جهت خرید نخود است. عموما این گونه محصولات از استان کرمانشاه و تبریز به عنوان دو قطب کاشت و برداشت نخود به سایر نقاط کشور ارسال می شود.

خواص نخود

استفاده از نخود می تواند مزایای بسیار زیادی را نصیب بدن فرد نماید که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کاهش دهنده وزن
  • کمک به بازسازی و بهبود پوست و همچنین افزایش زیبایی آن
  • تنظیم قند خون
  • کمک به تقویت ریشه های مو و افزایش رشد آن ها
  • کمک به سلامتی استخوان ها
  • پاکسازی کبد از هر گونه مواد سمی
  • افزایش ایمنی بدن

راهنمای خرید نخود

خرید نخود با توجه به تنوع گوناگون این محصول در بازار نیازمند به دانستن برخی از نکات جزئی بوده که این موارد عبارتند از:

نوع نخود

نوع نخود به عنوان یکی از موارد کلیدی در هنگام خرید نخود به شمار می آید که باید قبل از اقدام به خرید حتما در خصوص تهیه هر یک از آن ها تصمیم گیری نمایید.

اطمینان از تازه بودن نخود

اطمینان از تازه بودن نخود یکی دیگر نکات کلیدی در هنگام تهیه نخود بوده که باید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

قیمت نخود

در حال حاضر محصولاتی مانند نخود با توجه به مواردی که در این مطلب ذکر گردید از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند و بهتر است هنگام خرید نخود کیفیت و مرغوبیت را در اولویت اول قرار دهید.