بادام هندی 

نمایش 1 - 4 از 4 محصول
نمایش 1 - 4 از 4 محصول

خرید بادام هندی

بادام هندی یکی از اقلام آجیل است که  از یک درخت در مناطق گرم و خشک به دست می آید. شاید هنگام خرید بادام هندی از میوه ای که بادام از آن به دست می آید اطلاعی نداشته باشید. اما لازم به ذکر است بادام هندی در انتهای یک میوه گلابی یا سیب شکل قرار دارد و شکلی شبیه لوبیا دارد.  

این میوه تازه را در آب زردچوبه فرآوری کرده و به عنوان محصولی خام که در سالاد ها و غذاها به کار می رود، به فروش می رسانند. هنگام خرید بادام هندی دو نوع خام و بوداده آن را مشاهده می کنید که در آجیل استفاده می شود. بادام هندی جزو آجیل شیرین به شمار می رود. این آجیل خاصیت بسیاری دارد که جز خوراکی های پر طرفدار محسوب می شود.

قیمت بادام هندی

آجیل ها و مغزها قیمت بالایی در میان اقلام خوراکی دارند. هنگام خرید بادام هندی باید به تناسب میان کیفیت بادام و قیمت آن دقت کنید. بادام هندی محصولی مرغوب است که آن را در هر فروشگاه به صورت اینترنتی و حضوری می توانید خریداری نمایید.

برای خرید بادام هندی بایستی به طعم و تازگی آن دقت کنید. تلخ یا مانده نبودن طعم آن در قیمت آن بسیار تاثیر گذار است.

انواع بادام هندی

بادام هندی انواع مختلفی ندارد ولی شاید بتوان آن را از لحاظ اندازه یا جایی که درخت آن کشت می شود، دسته بندی کرد. در خرید بادام هندی می توان طعم های مختلف این آجیل را مشاهده کرد که هر کس با توجه به ذائقه یا سلیقه خود می تواند آن را خریداری نماید.

از جمله طعم های بادام هندی می توان به : طعم های فلفلی، زنجبیل، دارچین، سماق و سرکه و سایر طعم ها اشاره کرد.

راهنمای خرید بادام هندی

از جمله نکاتی که قبل از خرید هر آجیلی باید به آن دقت کنید، خرید از فروشگاه معتبر چه از لحاظ حضوری یا خرید اینترنتی می باشد. اگر بخواهید خرید با قیمت مناسبی داشته باشید، هرگز نباید کیفیت و طعم را فدای قیمت کنید.

مناسب خریدن آجیل به معنای ارزان خریدن نیست. بلکه باید درجه مرغوبیت محصول را با بهایی که روی آن میگذارند، مقایسه کنید. هنگام  خرید بادام هندی به صورت فله قبل از هر چیز آن را از لحاظ یکدستی مورد بررسی قرار داده یا آن را از لحاظ طعم تست کنید.

خواص بادام هندی

این دانه روغنی دارای چربی های مفید برای کبد و بدن می باشد به گونه ای که کلسترول ندارد. این دانه ای است که برای دهان و دندان بسیار مفید است.به دلیل چربی های اشباع موجود در آن برای قلب و عروق مفید است و ضرری ندارد.

 بادام هندی ماده منیزیم را دارا می باشد که باعث سلامت و تقویت ماهیچه های بدن و استخوان ها می باشد. این بادام انرژی بالایی دارد و مانند سایر مغز ها فیبر زیادی دارد که برای تناسب وزن و افزایش یا کاهش آن مناسب می باشد. مس موجود در آن باعث انعطاف پذیری رگ های خونی می شود.

برای اینکه بعد از خرید بادام هندی، آن را به مدت زیادی نگهداری کنید، توصیه میشود آن را درون یخچال بگذارید زیرا در محیط اتاق به سرعت از بین می رود.