پسته 

در هر صفحه
نمایش 1 - 20 از 21 محصول
نمایش 1 - 20 از 21 محصول

خرید پسته

پسته از جمله گران ترین آجیل ها است. پسته در کشورهای مختلف کشت می شود اما پسته ایران در رتبه اول تقاضا قرار دارد و علت این امر مرغوبیت بالای این محصول با توجه به شرایط آب و هوایی و خاکی است که پسته در آن رشد می یابد.

خرید پسته ایرانی به دلیل دارا بودن چربی های غیر اشباع، و مقاومت آن در برابر گرما، در صدر خرید انواع دیگر آن در دنیا قرار دارد. این پسته را می توان برای از بین بردن باکتری های آن در مایکروفر در دمای بالا گرم کرد، بدون اینکه از لحاظ طعم تغییر کند.

قیمت پسته

میزان تولید پسته، نوع آن، میزان بزرگی و کوچکی آن و طعم و خواصش، از جمله عواملی هستند که در تعیین قیمت پسته تاثیر گذار می باشد. در خرید پسته خام یا پسته آجیل که طعم دار شده است، تفاوت قیمت وجود دارد.

پسته در درجه بندی مختلف تولید می شود.هنگام خرید پسته باید به ریز یا درشت بودن آن نیز دقت شود.پسته خریداری شده نباید کهنه باشد یا بوی تند و زننده ، کپک زدگی و تغییر رنگ پسته داشته باشد.

انواع پسته

بیش از نود نوع پسته در ایران کشت می شود که تنها چند نوع آن به تولید انبوه رسیده و صادر می شوند. پسته های ایرانی به انواع پسته درشت، پسته بلند یا بادامی، پسته گرد، تقسیم می شود. پسته درشت، پسته کله قوچی نام دارد ، پسته بلند با نام های احمد آقایی و اکبری به فروش می رسد و پسته های گرد به پسته های فندقی معروف می باشد.

راهنمای خرید پسته

در هنگام خرید پسته باید در درجه اول، به فروشگاهی که از آن خرید می کنید توجه کنید. از مکان هایی خرید خود را انجام دهید که به عرضه خشکبار تازه با قیمت مناسب مشغول هستند، زیرا این برندها یا مکان هایی که به عرضه انبوه مشغول می باشند، اعتبار خود را با سود نادرست معاوضه نمی کنند.

خرید پسته اینترنتی نیز می تواند برای دستیابی به فروشگاه های معتبر گزینه ی مناسبی باشد. پسته خلال، پودر پسته و پسته خام نیز، برای مصارف روزانه یا مصارف قنادی نیز به صورت اینترنتی و انبوه انجام می گیرد.

 خواص پسته

مغز پسته خواص زیادی دارد که مهم ترین آن تقویت بدن و تقویت رگ های خونی بدن و خون سازی این ماده است. به دلیل دارا بودن فیبر بالا، پروتئین، فسفر، منگنز ، مس و غیره در آن به عنوان یک ماده ی غذایی مفید به صورت روزانه مصرف گردد.

پسته باکتری های مفید موجود در روده را افزایش می دهد، فیبر موجود در آن کار پروبیوتیک را در بدن ایفا می کند. فشار خون را کاهش می دهد و سلامت قلب را افزایش می دهد.

 با مصرف پسته به دلیل بالا بودن آنتی اکسیدان های موجود در آن می توانید از انواع سرطان و سکته در امان باشید. پسته هم چنین، مانع افزایش وزن شده و قند خون را نیز کنترل می نماید.

طرز نگهداری پسته

خرید پسته در کنار سایر آجیل ها و مغز ها باعث بالا بردن قدرت حافظه و بهره بردن از طعم بی نظیر آن می شود. خرید پسته اهمیت زیادی دارد. طعم منحصر به فرد و خواص بسیار پسته باعث شده تا مصرف آن برای کودکان و بزرگسالان بسیار مطلوب و دلچسب باشد. برای اینکه بتوان پسته را با همان طعم و تازگی اولیه مصرف کرد باید به چند نکته توجه کرد. ابتدا اینکه پسته را مانند سایر مغز ها از مکان های مرطوب که امکان رشد قارچ و باکتری و نیز فاسد شدن پسته را فراهم می کنند، دور کرد. نکته دیگر این است که پسته را در مکان های خنک نگهداری کنید.

برای نگهداری بهتر پسته همچنین می توان آن را در فریزر و یا در یخچال نگهداری کرد. برای اینکار ابتدا بهتر است از خشک بودن و تمیز بودن ظرف اطمینان حاصل کرد و سپس از بسته شدن کامل درب ظرف پسته مطمئن شوید. اگر می خواهید پسته را برای مدت طولانی تری استفاده کنید آن را با پوسته سخت در یخچال یا فریزر قرار دهید.

تفاوت پسته اکبری و احمدآقایی

پسته از محبوب ترین مغزها و بسیار پرخاصیت است. انواع مختلفی از پسته در ایران کشت می شوند که از جمله آنها پسته اکبری و پسته احمدآقایی است. این پسته ها در شهر رفسنجان از استان کرمان کاشت می شوند. اما این دو مدل پسته چطور از یکدیگر تشخیص داده می شوند؟

پسته احمدآقایی مغزی بلند و کشیده دارد. این پسته دارای رنگ های قرمز و ارغوانی است. پسته احمدآقایی شبیه پسته های آمریکایی است و پوسته اش سفید رنگ است.

مغز پسته اکبری از احمدآقایی بزرگتر است. این پسته به پسته خندان شهرت دارد. رنگ پوسته پسته احمدآقایی به رنگ کرمی است و مغز آن دارای رنگ های بنفش و قهوه ای می باشد. اما از خیلی جهات دیگر این دو پسته مشابه یکدیگر هستند.

واتساپ پشتیبانی