بادام درختی 

نمایش 1 - 19 از 19 محصول
نمایش 1 - 19 از 19 محصول

خرید بادام درختی

بادام درختی یک نوع آجیل است. هنگام خرید بادام درختی اول از همه به فروشگاه مناسب مراجعه کنید، سپس بدانید قیمت بادام خام با پوسته یا بدون آن با نوع بو داده در اندازه های مختلف ، متفاوت می باشد. خرید نوع با پوست باید با بررسی اندازه مغز بادام صورت گیرد و می توانید آن را در کنار گوش خود تکان داده و متوجه اندازه آن شوید. این یکی از خوشمزه ترین میوه ها و مغزهاست . خرید بادام درختی به دو صورت چغاله بادام و بادام قهوه ای انجام می گیرد. اگر به فکر خرید نوع تازه آن هستید بهتر است در اواخر تابستان و فصل پاییز به این امر اقدام کنید. بعد از این زمان بادام تازه نبوده و ممکن است دچار خطا در خرید شوید. نکته ای که هنگام خرید بادام درختی یا انواع خشکبار از هر کجا باید به آن دقت کنید، این است که کهنگی، بوی ترشیدگی و مشکلات مربوطه نداشته باشند. با خرید از فروشگاه های معتبر نیمی از راه را رفته اید. اما نکته ی دیگر، دقت به یکدستی، تمیزی و سالمی آن است. زیرا همه اینها در درجه بندی آن و در نتیجه قیمت آن تاثیر گذار می باشد.

قیمت بادام درختی

در تعیین قیمت بادام می توان به موارد متعددی اشاره کرد که به آن توجه می شود. اول از همه اعتبار فروشگاهی که از آن خرید می کنند در قیمت متناسب با کیفیت تاثیر می گذارد. مورد دیگر ریز یا درشتی آن است که به انتخاب خودتان باید صورت گیرد. خرید بادام درختی ریز شاید از نوع درشت آن ارزان تر تمام شود. قیمت نوع  امسالی و پارسالی متفاوت است که ممکن است هر فروشنده ای این اطلاع را به شما ندهد. اگر هنگام خرید بادام درختی آن را با پوست می خرید، به این دقت کنید که آن را کنار گوش خود تکان دهید، اگر مغز آن زیاد تکان خورد، بدانید که مغز آن ریز است و نباید قیمت نوع درشت را پرداخت کنید.

انواع بادام درختی

در خرید بادام درختی باید به تلخ یا شیرین بودن آن دقت کنید. خرید بادام تلخ برای مصارف بهداشتی و بادام شیرین برای مصرف خوراکی صورت می گیرد. علاوه بر این مورد انواع آن در دسته های مامایی، سنگی، پوست کاغذی صورت می گیرد. نوع مامایی چون روغن زیادی دارد به صنعت عرضه می شود و یا اکثرا صادر می گردد. خرید بادام درختی از نوع پوست کاغذی بیشتر برای آجیل صورت می گیرد. نوع سنگی هم پوست محکمی دارد که دارای مغز های یکدست و سفیدی می باشد.

راهنمای خرید بادام درختی

اگر دوست دارید بادام را به صورت فله ای خریداری کنید، برای نگهداری برای مدت زمان طولانی می توانید از نوع خام آن خرید خود را انجام دهید، زیرا بادام خام را می توان برای مدت زمان بیشتری در فریزر نگهداری کرد و هر زمان میل به مصرف داشتید می توانید آن را بو داده و مصرف کنید. خرید بادام درختی از نوع فرآوری شده ممکن است از نظر سلامت و شوری یا شیرینی مناسب حال همه نباشد. مورد دیگر اینکه خرید بادام درختی به صورت براق شده، ممکن است برای سلامتی مضر باشد و هنگام خرید به سلامت آن به صورت بسته بندی یا فله دقت فراوانی نمایید.

خواص بادام درختی

از بادام روغن نیز گرفته می شود که روغن آن نیز فواید بسیاری دارد. از جمله فواید آن می توان به رفع یبوست اشاره کرد. این آجیل برای سینه و گلو بسیار فایده دارد و خلط آور است. خرید بادام درختی برای استحکام استخوان و دندان به دلیل داشتن کلسیم توصیه می شود. حتی مصرف شکوفه آن به عنوان مسهل برای کودکان فایده دارد. برگ درخت آن نیز در صورت جوشانده شدن برای کبد و کیسه صفرا مفید می باشد. بادام درختی منبع غنی ویتامین ها، فسفر و آهن است. این مواد برای رشد و تقویت استخوان ها ضروری می باشند. بنابراین مصرف آن در سنین پایین به سلامت دندان و استخوان و در سنین بالاتر باعث پیشگیری از پوکی استخوان می شود و به دلیل طعم خوب بسیاری از کودکان به آن علاقه دارند. از جمله خواص بادام درختی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جلوگیری از قند خون و دیابت

مصرف آن بعد از وعده های غذایی و به صورت میان وعده می تواند افزایش گلوکز را در بدن را کاهش دهد و مانع از تغییرات خطرناک در بدن شود.

بهبود عملکرد مغز

مانند سایر مغز ها در بهبود عملکرد مغز تاثیر مطلوبی می گذارد و مصرف آن برای کودکانی که در سنین رشد هستند بسیار توصیه می شود. از طرفی مصرف مکرر این ماده ی غذایی در پیشگیری از آلزایمر موثر است.

تقویت دستگاه ایمنی و جلوگیری از سرطان

با بالا بردن قدرت دستگاه ایمنی از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند. مصرف بادام درختی همچنین از بروز برخی سرطان ها مانند سرطان روده جلوگیری می کند.

خواص روغن بادام

روغن بادام تلخ فواید زیادی دارد. اگر دچار یبوست هستید از روغن بادام تلخ استفاده کنید زیرا مسهل است. برای درمان عفونت و گرفتگی گوش نیز از این ماده استفاده می شود. این روغن دارای ماده ای است که اگر بصورت خارجی روی پوست قرار بگیرد باعث بی حسی آن می شود و بنابراین اعصاب را تسکین می دهد. برای درمان عضلات هم می توانید از روغن آن استفاده کنید. همچنین باید گفت اسید هیدروژن سیانید موجود در روغن بادام با سلول های سرطانی مبارزه می کند. روغن بادام تلخ خاصیت ضد میکروبی و ویروسی دارد و برای از بین بردن انگل ها روده بسیار مفید است.