بادام زمینی 

نمایش 1 - 4 از 4 محصول
نمایش 1 - 4 از 4 محصول

بادام زمینی یکی از آجیل های  پر انرژی و پر از خواص است که مصرف آن به ورزشکاران و کلیه گروه های سنی توصیه می شود. برای تهیه بادام زمینی، باید به تازه بودن و خوش طعم بودن آن دقت کرد. از جمله مواد مغذی موجود در آن می توان به آهن و اسید فولیک، پروتئین و انواع ویتامین اشاره کرد.

خرید بادام زمینی از محل معتبر

یکی دیگر از اعضای خانواده تنقلات خوشمزه و سالم و خشکبار می توان به بادام زمینی اشاره کرد. خرید بادام زمینی در هنگام تهیه آجیل در مراسمات مختلف نیز صورت می گیرد. سابقه بادام زمینی به کشور آمریکا بر می گردد. بادام زمینی جز خوراکی ها و دانه های دو لپه ای دسته بندی می شود. خرید بادام زمینی به صورت کره بادام زمینی، بادام زمینی طعم دار، سرخ شده و بو داده شده صورت می گیرد.

 بادام زمینی خام نیز به افرادی که دارای بیماری های نظیر فشار خون و چربی خون هستند توصیه می شود.با خوردن بادام زمینی می توانید وزن خود را کاهش داده و از بروز بیماریهای قلبی و بیماری های عروقی خود جلوگیری نمایید. 

قیمت بادام زمینی

بادام زمینی در انواع مختلف خام یا بوداده، پوسته چسبیده یا پوسته جدا، تازه یا کهنه، درشت یا ریز در بازار موجود است. با توجه به هر یک از فاکتورها قیمت آن متفاوت می شود. این میوه یا مغز بسیار پر خاصیت است و خرید بادام زمینی ، با توجه به طعم و کیفیت آن در قیمت های متفاوت در بازار صورت می گیرد.

یکی از راه های اطلاع از قیمت های مختلف آن، جست و جوی اینترنتی است. با مراجعه به سایت های مختلف می توانید از کیفیت و قیمت این محصول مطلع شده و سپس با اطمینان خاطر از یک فروشگاه معتبر خرید بادام زمینی را انجام دهید.

انواع بادام زمینی

انواع بادام زمینی با توجه به بوته یا محل کشت آن و حاصلی که دارد دسته بندی می شود. با توجه به میزان روغنی که از آن استخراج می شود، اندازه آن و طعم آن در غذاها، صنایع و آجیل ها به کار می رود.

راهنمای خرید بادام زمینی

به طور کلی برای خرید انواع آجیل باید به مکان های معتبر مراجعه کرد. بسته به مقداری که از این محصول خریداری می کنید، بهتر است به تازگی یا عدم تازگی آن دقت کنید. این میوه خواص بسیاری دارد، به همین دلیل نوع مانده یا کوچک یا کهنه آن را برای تهیه روغن استفاده می کنند.

اما برای خرید بادام زمینی برای مصرف خوراکی باید دقت کنید که درشت و یکدست آن را با طعم خوب و تازه تهیه نمایید.

خواص بادام زمینی

این خوراکی پروتئین، فیبر و چربی سالم دارد که از جمله ویتامین های موجود در آن می توان به مواردی نظیر ویتامین های مانند، بیوتین، مس، ویتامین ب 3 یا نام دیگر نیاسین، ویتامین ب 9 با نام دیگر اسید فولیک، ویتامین ای، فسفر، منیزیم و منگنز اشاره کرد.

مصرف بادام زمینی مثل سایر آجیل ها باعث کاهش وزن می شود و همچنین سلامت قلب افراد را تامین می کند. مصرف این ماده خوراکی مانع تشکیل سنگ صفرا در بدن می شود. سرشار از چربی های سالم است که کلسترول مضر بدن را کاهش می دهد.

منبع غنی از پروتئین گیاهی است که از آن کره بادام زمینی تولید می شود و به کسانی که می خواهند افزایش وزن داشته باشند مصرف آن توصیه می گردد. 

بادام زمینی مغزی است که علیرغم خواص بسیار قیمت مناسبی نسبت به سایر مغز ها دارد و خرید بادام زمینی به دلیل وجود مواد مغذی باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

بادام زمینی کالری بسیاری دارد و ورزشکاران به طور گسترده برای تامین انرژی و دیگر خواص آن را مورد استفاده قرار می دهند. در واقع بادام زمینی چربی بسیاری دارد ولی این چربی باعث اضافه وزن نمی شود. از طرفی بادام زمینی به دلیل وجود روغن بسیار در معرض فاسد شدن قرار دارد. این مغز خواص مشابه گردو دارد و باعث جلوگیری از آلزایمر می شود.

پروتئین از جمله موادی است که در بادام زمینی وجود دارد و این پروتئین در عضله سازی، سوخت و ساز و دیگر موارد نقش موثری دارد. از دیگر موادی که در این مغز مفید وجود دارد انواع ویتامین ها است. ویتامین های B3 و B6 به مقدار بسیار در بادام زمینی وجود دارند. این ویتامین ها احتمال ابتلا به بیماری ها و مشکلات قلبی عروقی را کاهش می دهند.

طرز نگهداری بادام زمینی

از دیگر خواص بادام زمینی می توان به تنظیم قند خون، جلوگیری از سرطان های مختلف، جلوگیری از لخته شدن خون، مراقبت از پوست و مو اشاره کرد. برای نگهداری بیشتر بادام زمینی قبل از بو دادن باید آن را در مکان هایی که تهویه مناسب دارند قرار داد و پس از بو دادن می توان آن را در یخچال نگهداری کرد.