انجیر 

نمایش 1 - 6 از 6 محصول
نمایش 1 - 6 از 6 محصول

خرید انجیر خشک

انجیر خشک بعنوان یکی از خشکبار به علت خواص بیشماری که دارد، با استقبال بسیار خوبی روبرو شده و همه افراد در هر سن و سالی خواهان استفاده از آن هستند. این خشکبار از میوه تازه و مرغوب انجیر بدست می آید که در طی آن با استفاده از برخی فرآیندهای لازم رطوبت و آب موجود در انجیر تبخیر شده و در نهایت به انجیر خشک تبدیل می گردد.

 مصرف آن با طعم شیرین و خوشمزه ای که دارد می تواند بدن را از بسیاری از بیماری ها دور کرده و سلامتی را برای افراد به ارمغان آورد. انجیر یکی از منابع غنی از کلسیم، پتاسیم، آهن و غیره بوده که پزشکان توصیه می کنند تا افراد آن را در سبد غذایی خود قرار دهند. همچنین بسیاری از بزرگان طب سنتی به استفاده افراد از نوع خشک آن تاکید فراوانی داشته اند.

 خرید آن و مصرفش، می تواند بدن را سلامت کرده و بسیاری از بیماری ها را درمان کند. اما با وجود تنوع بیشمار این محصول در بازار شاید در نگاه اول خرید انجیر خشک با کیفیت و درجه یک کمی دشوار به نظر برسد. به همین منظور پیشنهاد می شود تا برای دانستن حقایق و نکاتی در خصوص خرید انجیر خشک این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

انواع انجیر خشک

همانطور که در قسمت ابتدایی این مطلب عنوان گردید این خشکبار از انجیر تازه و مرغوب به دست می آید. به این ترتیب شاید این سوال در ذهن بسیاری از افراد ایجاد شود که انواع آن کدامند؟

این گونه محصولات مانند بسیاری از محصولات خشکبار با انواع مختلفی در بازار موجود می باشند. خرید انجیر خشک و استفاده از هریک آن ها کاملا بر حسب سلیقه و تمایل شخصی صورت می گیرد. اما به طور کلی انواع انجیر خشک شامل موارد زیر می باشند.

  • معمولی
  • پرک
  • خندان
  • صد و یک
  • و . . .

خواص انجیر خشک

خرید این خشکبار و مصرف این محصول با توجه به مواد تشکیل دهنده آن می تواند مزایا و خواص بسیاری را برای بدن به ارمغان آورد که از جمله می توان به مواردی همچون بهبود وضعیت دستگاه گوارش، جلوگیری از بروز سرطان، کمک به کنترل بیماری دیابت، کمک به وضعیت پوست و مو، کاهش وزن، کاهش کلسترول خون و غیره اشاره نمود.

راهنمای خرید انجیر خشک

بوی محصول

یکی از نکاتی که در هنگام خرید انجیر خشک باید مورد توجه قرار گیرد بوی محصول است. انجیر خشک تازه از بوی مشخصی برخوردار بوده و در صورتی که محصول مورد نظر بوی مشابه با ترشیدگی بدهد این موضوع نشان از خرابی محصول دارد.

تهیه از فروشگاه های معتبر

برای خرید انجیر خشک با کیفیت تا حد امکان آن را از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید. به این علت که معمولا فروشگاه های معتبر از اجناس با کیفیت و مرغوب جهت فروش استفاده می نمایند.

بسته بندی

بهتر است محصولاتی مانند آن  را به صورت بسته بندی خریداری نمایید. زیرا علاوه بر بهداشت کافی معمولا محصولات بسته بندی از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

قیمت انجیر خشک

در حال حاضر انجیر خشک با قیمت های گوناگونی در بازه های چند ده هزار تومان تا چند صد هزار تومان در بازار موجود می باشد که می توان با در نظر گرفتن بودجه خود یکی از مناسب ترین گزینه های موجود را برای خود خریداری نمود.

طرز نگهداری انجیر خشک

خرید انجیر خشک به دلیل قیمت مناسب و خواص بیشتر آن نسبت به انجیر تازه بسیار اهمیت دارد و میان وعده ی مناسبی است. این خشکبار جزء میوه خشک هایی است که اگر به روش درست خشک شود بیش از یک سال ماندگاری دارد.

زمانی که انجیر، خشک می شود خواص آن نیز دو چندان می شود، زیرا کالری و ویتامین های موجود در آن به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد. آن را می توان در منزل خشک کرد یا آن را خرید. پس از تهیه انجیر خشک باید آن را در مکان های خنک نگه داشت. این خشکبار اگر درست نگهداری شود تا دو سال نیز قابل استفاده می باشد.

مکانی که انجیر خشک در آن نگهداری می شود باید خشک باشد و همچنین امکان نفوذ حشرات به آن وجود نداشته باشد. آن را همچنین می توان در یخچال و فریزر نگه داشت ولی باید ظرف مورد استفاده کاملا در بسته باشد. برای استفاده نیز باید به مقدار نیاز آن را از ظرف خارج کرد.

بسیاری از افراد در حیاط منزل خود درخت انجیر دارند و یا اینکه انجیر تازه را خریداری می کنند و در منزل خشک می کنند. در صورتی که بتوان انجیر را در منزل خشک کرد از نظر بهداشتی بهتر است، اما اگر امکان خشک کردن در منزل وجود نداشت سعی کنید آن را از مکان های بهداشتی و مکان هایی که انجیر خشک را در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار نداده اند خریداری کنید.