گردو 

نمایش 1 - 3 از 3 محصول
نمایش 1 - 3 از 3 محصول

خرید گردو

خرید گردو نیازمند به دانستن برخی از نکات و ویژگی های لازم در خصوص کیفیت و مرغوبیت گردو می باشد. با کسب اطلاعات کافی در این زمینه می توان مناسب ترین گردو را از هر نظر خریداری نمود. گردو به عنوان یکی از آجیل های خوشمزه در میان خانواده های ایرانی به شمار می آید که اکثرا از آن در وعده صبحانه خود همراه با نان و پنیر استفاده می نمایند.

همانطور که می دانید گردو از خواص بی نظیری برخوردار است.امروزه با توجه به تنوع زیاد این محصول در بازار باید در هنگام خرید گردو موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داد تا به این وسیله بتوان ایده آل ترین گزینه را جهت خرید گردو پیدا نمود.

انواع گردو

امروزه گردو ها در انواع متفاوتی به بازار عرضه می گردند. هنگام خرید گردو می توان هر یک از آن ها را با توجه به نیاز و سلیقه خود خریداری نمود. برخی از انواع گردو ها عبارتند از:

گردو کرمان

یکی از گردو های معروف در کشورمان گردو کرمان می باشد. این گردو به علت کیفیت مناسب و مرغوبیتی که دارد از جایگاه قابل توجهی در میان افراد برخوردار است.

گردو تویسرکان

گردو تویسرکان یکی دیگر از نمونه های موجود در بازار می باشد. این گردو در انواع مختلفی نظیر پوست سبک، سنگین و پوست کاغذی به بازار عرضه می گردد و می تواند یکی از گزینه های مناسب جهت خرید گردو باشد.

گردو فرانسوی

گردو فرانسوی معمولا با ظاهری مشابه با اشکال هندسی همچون بیضی در بازار موجود می باشد.از این گونه گردو ها به عنوان گردو های پر مغز یاد می شود.

گردو کانادایی

گردو کانادایی نمونه دیگری از دسته گردو های موجود با پوست کاغذی بوده که معمولا به عنوان یکی از گزینه های مناسب جهت خرید گردو پیشنهاد می شود.

خواص گردو

گردو از خواص بیشماری برخوردار بوده که علاوه بر مغز آن، بسیاری از افراد از پوست گردو به علت فواید و کاربردهایی که دارد بهره گیری می نمایند. اما به طور کلی مغز گردو حاوی خواصی همچون مس، فسفر، ویتامین B6، منگنز، ویتامین E و برخی دیگر بوده و استفاده از آن می تواند فواید بیشماری را نصیب بدن افراد نماید.

راهنمای خرید گردو

شناخت انواع مغز گردو

شناخت انواع مغز گردو یکی از نکات لازم در هنگام خرید گردو بوده که در این مطلب به معرفی تعدادی از آن ها پرداختیم.

بوی گردو

از دیگر مواردی که بهتر است تا در هنگام تهیه گردو به آن توجه نمایید بوی گردو است. معمولا گردوی تازه و سالم بوی مشخصی دارد که حتی با یکبار استفاده از بوی آن همیشه در ذهن فرد خواهد ماند.

شکل ظاهری

شکل ظاهری یکی دیگر از مولفه های خرید محصولاتی همچون گردو است که بررسی آن می تواند کمک زیادی به شما در هنگام خرید نماید. به طور معمول گردو هایی که در داخل کشور تولید می شوند از اندازه های یکسانی برخوردار نبوده و از شکل ظاهری متفاوتی برخوردار هستند.

 اگر هنگام خرید به نمونه های یکسان و هم اندازه برخورد کردید بدانید که این گردو ها به احتمال زیاد خارجی بوده یا نمونه های توچین شده ایرانی هستند که البته این مدل از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود.

قیمت گردو

قیمت خرید گردو معمولا بر اساس موارد مطرح شده در این مطلب تعیین می گردد اما به طور کلی در نحوه قیمت گذاری گردو مواردی از قبیل کیفیت، جنس پوست گردو، مغز کرده یا همراه با پوست، محل رشد و غیره تاثیر گذار خواهند بود.