توت 

نمایش 1 - 3 از 3 محصول
نمایش 1 - 3 از 3 محصول

خرید توت خشک

توت خشک یکی از خشکبار های پرطرفدار در میان عموم بوده که بهره گیری از آن به علت ارزش غذایی بالایی که دارد بسیار مرسوم شده است. بسیاری از افراد هنگام استفاده از توت خشک این تصور را دارند که در حال مصرف یکی از تنقلات خوشمزه هستند و در خصوص فواید و خواص آن هیچ گونه اطلاعاتی ندارند.

 اما در این میان مناسب ترین زمان برای مصرف توت خشک هنگام صبح به صورت ناشتا می باشد و همچنین می توان از آن در هنگام عصر و به عنوان یک میان وعده بهره گیری نمود. استفاده چند عدد توت خشک در هنگام صبح با توجه به ترکیباتی که این محصول دارد می تواند انرژی کافی بدن را برای سپری کردن صبح فراهم نماید.

اما در صورتی که تمایل دارید تا از این محصول در وعده ظهر یا شب استفاده نمایید بهتر است از مصرف آن همراه با مواد گوشی پرهیز کنید، به این علت که فرآیند هضم آن را با مشکل روبرو می سازد.

امروزه افراد و شرکت های زیادی در زمینه عرضه محصولات خشکبار فعالیت می کنند . این خود باعث شده تا خرید توت خشک به امری چالش برانگیز تبدیل شود. به همین منظور در این مطلب می خواهیم به بررسی نکات لازم جهت خرید توت خشک بپردازیم.

انواع توت خشک

توت خشک از خشک کردن توت تازه و با کیفیت حاصل می شود و از آن جا که این محصول توانایی رشد در بسیاری از مناطق کشور را دارد امروزه شاهد نمونه های متنوعی از آن در بازار هستیم که برخی از پرطرفدار ترین آن ها عبارتند از :

 • توت خشک یزدی
 • توت خشک بخارایی
 • توت خشک کردی
 • توت خشک لوکس
 • و . . .

خواص توت خشک

خرید توت خشک و استفاده از آن خواص و مزایای زیادی را برای بدن فراهم می کند.  از این رو بسیاری از پزشکان و اساتید طب سنتی به مصرف این خشکبار مقوی تاکید فراوانی می نمایند. اما در این میان برخی از خواص بی نظیری که پس از خرید توت خشک و مصرف آن نصیب بدن می شود عبارتند از :

 • بهبود وضعیت سیستم ایمنی بدن
 • کمک به جبران آهن
 • افزایش میزان سلامتی قلب
 • کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 • کمک به کاهش وزن
 • تقویت کننده استخوان ها و جلوگیری از بروز پوکی استخوان

راهنمای خرید توت خشک

خرید به صورت بسته بندی

یکی از اولین نکاتی که بهتر است در هنگام خرید توت خشک به آن توجه نمایید تهیه این گونه محصولات به صورت بسته بندی می باشد. وجود یک بسته بندی خوب می تواند نشان دهنده بهداشت کافی و همچنین مرغوبیت محصول باشد.

بوی محصول

بوی محصول یکی دیگر از مواردی است که در زمان خرید توت خشک باید آن را مد نظر قرار داد. معمولا توت خشک تازه بوی مطبوعی دارد که تشخیص آن از توت کهنه به سادگی امکان پذیر است.

قیمت خرید توت خشک

با این تفاسیر خشکبار هایی نظیر توت خشک با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می گردند که در نحوه قیمت گذاری آن ها فاکتور هایی مانند کیفیت، تازگی و ... تاثیر گذار خواهند بود.

طرز نگهداری توت خشک

خرید توت خشک به دلیل خاصیت چربی سوزی و کاهش قند خون بسیار پرطرفدار است و توت خشک جزء خشکباری است که می توان برای مدت طولانی آن را نگهداری کرد.

گاهی هنگام خریدن توت خشک آن را درون پاکت کاغذی قرار می دهند. این روش در گذشته بسیار رایج بود. استفاده از پاکت کاغذی برای نگهداری هرچه بهتر توت خشک می باشد، زیرا پاکت های کاغذی خشک هستند و اگر خیس شوند به زودی خشک می شوند.

دلیل دیگر نیز فراهم آوردن مکانی تاریک برای توت خشک می باشد. بنابراین بهترین مکان برای نگهداری از توت خشک قرار دادن آن در مکان های تاریک و نیز مکان خشک می باشد.

یک روش دیگر برای نگهداری توت خشک در طولانی مدت نگهداری آن در فریزر است. فریز کردن توت خشک باعث سالم ماندن آن در زمان بسیار طولانی می شود و همچنین توت را از هجوم مورچه و غیره در امان نگه می دارد. برای نگهداری توت خشک در فریزر آن را حتما درون ظرف مناسب قرار دهید. زمانی که توت خشک در برابر گرما و آفتاب باشد خواص آن از بین می رود.

یک راه تشخیص توت خشک تازه توجه به رنگ آن است که باید روشن و سفید باشد. زمانی که توت خشک رنگ بسیار تیره ای داشته باشد تازه نیست. همچنین توت خشک مانند سایر میوه خشک ها باید در بسته های کاملا پوشیده باشد تا گرد و خاک به آن وارد نشود.

توت خشک بسیار خوشمزه و مفید است و خرید توت خشک و مصرف آن در کنار چای میان وعده مورد علاقه ی بسیاری از افراد می باشد. البته در صورتی که بتوان توت خشک را به تنهایی و در زمان گرسنگی مصرف کرد بهتر است و مواد مغزی آن بهتر جذب بدن می شود.

واتساپ پشتیبانی