زرشک 

نمایش 1 - 5 از 5 محصول
نمایش 1 - 5 از 5 محصول

طرز نگهداری زرشک

زرشک یکی از محبوب ترین خشکبار برای اغلب افراد است و خرید زرشک برای استفاده در غذا و نیز به صورت آب زرشک بسیار متداول می باشد. زرشک به مقدار بسیار کالری و کربوهیدرات دارد و آنتی اکسیدان موجود در آن مانع از بروز بعضی از بیماری ها می شود.

برای نگهداری زرشک ابتدا باید آن را به طور کامل پاک کرد و سپس باید زرشک به طول کامل شسته شود. بهتر است زرشک را با آب سرد شست و بعد از شستن باید آب آن کامل گرفته شود. زرشک را می توان برای مدت طولانی در یخچال و فریزر نگهداری کرد بدون اینکه مزه یا رنگ آن تغییر کند، اما در صورت نگه داشتن در فریزر باید در کنار مواد بو دار قرار نگیرد و ظرف آن در بسته باشد.

خرید زرشک قرمز و سیاه و خشک کردن آنها

زرشک قرمز و سیاه هردو پر مصرف هستند و عده ای زرشک تازه را خریداری می کنند و آن را در منزل خشک می کنند. برای این کار بهتر است زرشک قرمز و سیاه تازه را در زمان مورد نظر خریداری کرد که تازه تر باشد. بعد از تهیه ی زرشک به روش های مختلف می توان آنها را خشک و نگهداری کرد.

زرشکی که در سایه خشک می شود بسیار بهتر از زرشک هایی است که در برابر نور شدید آفتاب خشک می شوند، زیرا آفتاب شدید ممکن است به رنگدانه های زرشک آسیب وارد کند.