مغز تخمه آفتابگردان بسته ایی

خرید مغز تخمه آفتابگردان بسته ایی

محصول جدید

49,000 تومان

- +

 
اظلاعات بیشتر

تخمه آفتابگردان نوعی آجیل است بیشتر از اینکه به عنوان بخشی از وعده های غذایی خورده شود، به عنوان میان وعده مصرف می شود. تخمه آفتابگردان همچنین می تواند به عنوان چاشنی یا مواد اولیه در دستور العمل های مختلف استفاده شود.

تخمه آفتابگردان با طعم های مختلفی در بازار عرضه می شوند: از جمله باربیکیو ، ترشی ، سس داغ ، بیکن ، مزارع و پنیر ناچو و غیره.

موارد مصرف

این دانه ممکن است به صورت بذرهای پوسته ای یا مغزهای پوست کنده به فروش برسد. مغزهای پوسته شده مکانیکی به صورت خام یا بو داده فروخته می شوند. گاهی اوقات به دلیل عطر و طعم این مغز، به نان و سایر محصولات پخته شده اضافه می شوند. بهتر است که تخمه آفتابگردان را به صورت خام مصرف کنید.

ترکیبات تخمه آفتابگردان

دانه های آفتابگردان غنی از چربی های سالم هستند. این دانه ها دارای  ترکیبات گیاهی مفید، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. این مواد مغذی ممکن است در کاهش خطر ابتلا به مشکلات بهداشتی رایج ، از جمله بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 نقش داشته باشد.

فواید سلامتی و مزیت ها

برخی از مزایا

دانه های آفتابگردان ممکن است به کاهش فشار خون ، کلسترول و قند خون کمک کنند زیرا حاوی ویتامین E ، منیزیم ، پروتئین ، اسیدهای چرب لینولئیک و چندین ترکیب گیاهی هستند.

فلاونوئیدها و سایر ترکیبات گیاهی موجود در دانه های آفتابگردان نیز به کاهش التهاب کمک می کنند. دانه های آفتابگردان از انقباض رگ های خونی و مسدود شدن آن جلوگیری می کنند. در نتیجه این ویژگی موجب می شود که فشار خون شما کاهش یابد. از طرف دیگر منیزیم موجود در دانه های آفتابگردان نیز به کاهش سطح فشار خون کمک می کند.

دانه های غنی

دانه های آفتابگردان غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده ، به ویژه اسید لینولئیک است. بدن شما از اسید لینولئیک برای ساختن ترکیبی مانند هورمون استفاده می کند که باعث شل شدن رگ های خونی می شود؛ همچنین باعث کاهش فشار خون می شود. این اسید چرب همچنین به کاهش کلسترول کمک می کند.

افرادی که تخمه آفتابگردان مصرف می کنند، کمتر در معرض خطر بیماری های قلبی قرار می گیرند. تخمه آفتابگردان کمک به تامین انرزی بدن برای فعالیت های روزانه می کند. وجود تیامین در تخمه آفتابگردان موجب تامین انرزی بد شده و آنزیم های بدن را تحریک می کند.

7 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: