کشمش 

نمایش 1 - 5 از 5 محصول
نمایش 1 - 5 از 5 محصول

خرید کشمش

خرید کشمش یک از کارهایی است که در هنگام تهیه خشکبار انجام می دهیم. کشمش یکی از خشکبار های پرطرفدار همراه با خاصیت فراوان بوده که به وسیله خشک کردن انگور تازه بدست می آید.

 محصولاتی نظیر کشمش در تمامی فصل های سال جهت خرید موجود هستند که با مراجعه به بازار های شهر می توان نمونه های متفاوتی از آن را مشاهده کرده و در صورت لزوم خریداری نمود. کشمش از آن دسته خشکبار هایی بوده که از فواید بیشماری برخوردار است و همه روزه افراد زیادی از آن در وعده های مختلف به خصوص به همراه چای استفاده می نمایند.

 پزشکان استفاده از کشمش را جایگزینی مناسب برای قند ها می دانند که بهره گیری از آن به علت قند طبیعی و کمی که دارد می تواند برای بیماران دیابتی بسیار مفید باشد. کشمش به عنوان منبعی غنی از فیبر به حساب می آید که استفاده از آن می تواند انرژی های از دست رفته بدن را تامین نماید.

اما برای بهره مند شدن از خواص بی نظیر این محصول ابتدا باید نسبت به خرید کشمش اقدام نمود و قبل از خرید بهتر است تا در خصوص برخی از نکات و انواع کشمش های موجود اطلاعات کافی را بدست آورد. با این تفاسیر مطالعه این مطلب می توان تا حد مطلوبی شما را در خرید مناسب یاری نماید.

انواع کشمش

ممکن است این سوال در ذهن بسیاری از افراد ایجاد شود که انواع کشمش کدامند؟ و در کل چند نوع کشمش در بازار موجود می باشد؟ برای پاسخ به این سوالات بهتر است بدانید که در حال حاضر انواع کشمش های موجود در بازار به صورت کشمش سبز قلمی، کشمش زرد، کشمش آفتابی، کشمش مویز، کشمش تیفی و غیره می باشند.

خواص کشمش

خرید کشمش و مصرف آن می تواند خواص بیشماری را برای بدن افراد به ارمغان آورد که از جمله آن می توان به خواصی همچون سلامتی دهان و دندان، تامین آهن بدن، بهبود وضعیت استخوان ها، کمک به افزایش باروری، بهبود وضعیت پوست و مو، کاهش سطح کلسترول خون و غیره اشاره نمود.

راهنمای خرید کشمش

ظاهر کشمش

یکی از اولین نکاتی که در هنگام خرید کشمش باید به آن توجه نمایید ظاهر کشمش است. کشمش تازه از ظاهری کاملا بی عیب و نقص برخوردار بوده و در صورت مشاهده هرگونه عیب یا ایرادی در ظاهر آن بهتر است تا از خرید آن خودداری نمایید.

بوی کشمش

از دیگر موارد مهم در زمان خرید کشمش بوی محصول است. در صورتی که تمایل به خرید کشمش به صورت فله ای و باز دارید باید به بوی محصول توجه کنید. در صورتی که محصول مورد نظر بوی ترشیدگی می دهد بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

عدم وجود ساقه در محصول

عدم وجود ساقه در محصول یکی دیگر از نکات مهم در خرید کشمش است. اگر به دنبال استفاده راحت و سریع از این خشکبار هستید بهتر از از نمونه های بدون ساقه آن جهت خرید استفاده نمایید.

قیمت خرید کشمش

قیمت خرید این خشکبار با توجه به موارد ارائه شده در این مطلب تعیین می گردد و در کنار آن فاکتور هایی نظیر مرغوبیت، کیفیت و از این قبیل موارد نقش کلیدی را در روند قیمت گذاری آن ایفا می کنند.