کشمش 

نمایش 1 - 8 از 8 محصول
نمایش 1 - 8 از 8 محصول

خرید کشمش

خرید کشمش یک از کارهایی است که در هنگام تهیه خشکبار انجام می دهیم. کشمش یکی از خشکبار های پرطرفدار همراه با خاصیت فراوان بوده که به وسیله خشک کردن انگور تازه بدست می آید.

 محصولاتی نظیر آن،  در تمامی فصل های سال جهت خرید موجود هستند که با مراجعه به بازار های شهر می توان نمونه های متفاوتی از آن را مشاهده کرده و در صورت لزوم خریداری نمود. کشمش از آن دسته خشکباری است که از فواید بیشماری برخوردار است و همه روزه افراد زیادی از آن در وعده های مختلف به خصوص به همراه چای استفاده می نمایند.

 پزشکان استفاده از آن را جایگزینی مناسب برای قند ها می دانند که بهره گیری از آن به علت قند طبیعی و کمی که دارد می تواند برای بیماران دیابتی بسیار مفید باشد. کشمش به عنوان منبعی غنی از فیبر به حساب می آید که استفاده از آن می تواند انرژی های از دست رفته بدن را تامین نماید.

اما برای بهره مند شدن از خواص بی نظیر این محصول ابتدا باید نسبت به خرید کشمش اقدام نمود و قبل از خرید بهتر است تا در خصوص برخی از نکات و انواع موجود اطلاعات کافی را بدست آورد. با این تفاسیر مطالعه این مطلب می توان تا حد مطلوبی شما را در خرید مناسب یاری نماید.

انواع کشمش

ممکن است این سوال در ذهن بسیاری از افراد ایجاد شود که انواع کشمش کدامند؟ و در کل چند نوع کشمش در بازار موجود می باشد؟ برای پاسخ به این سوالات بهتر است بدانید که در حال حاضر انواع کشمش های موجود در بازار به صورت سبز قلمی، زرد، آفتابی، مویز، تیفی و غیره می باشند.

خواص کشمش

خرید کشمش و مصرف آن می تواند خواص بیشماری را برای بدن افراد به ارمغان آورد که از جمله آن می توان به خواصی همچون سلامتی دهان و دندان، تامین آهن بدن، بهبود وضعیت استخوان ها، کمک به افزایش باروری، بهبود وضعیت پوست و مو، کاهش سطح کلسترول خون و غیره اشاره نمود.

راهنمای خرید کشمش

در اینجا در مورد راهنمای خرید کشمش صحبت می کنیم.

ظاهر کشمش

یکی از اولین نکاتی که در هنگام خرید کشمش باید به آن توجه نمایید ظاهر آن است. کشمش تازه از ظاهری کاملا بی عیب و نقص برخوردار بوده و در صورت مشاهده هرگونه عیب یا ایرادی در ظاهر آن بهتر است تا از خرید آن خودداری نمایید.

بوی کشمش

از دیگر موارد مهم در زمان خرید کشمش بوی محصول است. در صورتی که تمایل به خرید کشمش به صورت فله ای و باز دارید باید به بوی محصول توجه کنید. در صورتی که محصول مورد نظر بوی ترشیدگی می دهد بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

عدم وجود ساقه در محصول

عدم وجود ساقه در محصول یکی دیگر از نکات مهم در خرید کشمش است. اگر به دنبال استفاده راحت و سریع از این خشکبار هستید بهتر از از نمونه های بدون ساقه آن جهت خرید استفاده نمایید.

قیمت خرید کشمش

قیمت خرید این خشکبار با توجه به موارد ارائه شده در این مطلب تعیین می گردد و در کنار آن فاکتور هایی نظیر مرغوبیت، کیفیت و از این قبیل موارد نقش کلیدی را در روند قیمت گذاری آن ایفا می کنند.

طرز نگهداری کشمش

کشمش ها بر حسب نوع انگوری که استفاده می شود متنوع می باشند و تمام انواع آن در صورتی که از مواد نگهدارنده برای عمر طولانی تر آنها استفاده نشود خواص بی شماری دارند. آن را باید در مکان خشک و بدون رطوبت نگهداری کرد. همچنین مکان خنک برای نگهداری آن مناسب تر است، اما ممکن است در یخچال جای کافی برای نگهداری حجم زیاد آن وجود نداشته باشد.

کشمش را علاوه بر یخچال می توان در کابینت ها نیز قرار داد، اما کابینتی که کشمش در آن نگهداری می شود باید تاریک و خشک باشد. از طرفی کشمش به دلیل شیرینی موجود در آن ممکن است در معرض هجوم حشرات مختلف قرار بگیرد که در این صورت نگهداری آن در یخچال مناسب تر می باشد.

کشمش را باید در ظروفی که امکان جا به جایی هوا در آنها وجود نداشته باشد قرار داد در غیر این صورت ممکن است به زودی کپک بزند. اگر بتوان کشمش را در ظرف مناسب و در یخچال نگه داشت، به مدت یکسال قابل استفاده خواهد بود.

کشمش ویتامین بسیاری دارد و برای جلوگیری از برخی بیماری ها مفید است، اما پس از خرید کشمش باید به درستی از آن نگهداری شود در غیر این صورت آن ویتامین و خواص خود را از دست خواهد داد. از آنجا که بسیاری از افراد آن را به همراه چای مصرف می کنند بهتر است به مقدار نیاز خود کشمش را در قندان بریزند و مابقی آن را درون ظرف مناسب نگه دارند.