آلوها 

در هر صفحه
نمایش 1 - 20 از 22 محصول
نمایش 1 - 20 از 22 محصول

خرید آلو خشک

خرید آلو خشک تازه با توجه به تنوع گوناگون این محصول در بازار شاید کمی دشوار به نظر برسد. به این علت که خرید آلو خشک مرغوب و با کیفیت نیازمند به دانستن برخی از نکات و ویژگی ها است. آلو خشک به عنوان یکی از خشکبار پرطرفدار در میان عموم به شمار می رود که همه روزه شمار زیادی از افراد از این محصول به صورت جداگانه یا در برخی از وعده های غذایی استفاده می نمایند.

این موضوع باعث شده تا از آلو خشک به عنوان یکی از محصولات ترش و شیرین یاد شود که تقریبا اکثر افراد از طعم و مزه این محصول دلپذیر لذت می برند. خرید آلو خشک و استفاده از آن می تواند فواید زیادی را برای بدن افراد به ارمغان آورد که این خود یکی از دلایل محبوبیت این محصول در میان عموم است.

انواع آلو خشک

آلو خشک یکی از محصولاتی بوده که کشت و تولید آن در انواع گونه های مختلفی صورت می گرد که برخی از این گونه ها عبارتند از :

آلو بخارا

یکی از نمونه های پرکاربرد در زمینه کشت و تولید این گونه محصولات آلو بخارا می باشد. این محصول از جایگاه ویژه ای در سبد غذایی ایرانیان برخوردار است. بسیاری از افراد پس از خرید آلو خشک از نوع بخارا آن را به صورت خام و یا درون برخی از وعده های غذایی استفاده می نمایند.

آلو قیسی

آلو قیسی یکی دیگر از نمونه های موجود جهت خرید آلو خشک است که این محصولات توسط گونه ای از زرد آلو های خشک شده ساخته می شوند.

آلو سیاه

از دیگر نمونه های موجود در زمینه آلو خشک می توان به آلو سیاه اشاره نمود. آلو سیاه به عنوان یکی از گونه های پرطرفدار و البته شیرین مزه به شمار رفته که استفاده از این محصول به صورت خام یا پخته بسیار مرسوم می باشد.

آلو قرمز

آلو قرمز یکی دیگر از نمونه های موجود جهت خرید آلو خشک است. رنگ این محصول به صورت قرمز روشن بوده و از طعم لذیذی برخوردار است.

آلو برقانی

آلو برقانی به عنوان یکی از آلو های بومی کشورمان ایران به شمار می رود. استفاده از این آلو به صورت خشک شده در پخت بسیاری از غذاها مرسوم است.

خواص آلو خشک

خرید آلو خشک و استفاده از آن می تواند خواص بسیار زیادی را برای بدن به ارمغان آورد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • کمک به لاغری و کاهش وزن
  • کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارش
  • کمک به درمان بیماری هپاتیت
  • جلوگیری و درمان پوکی استخوان
  • بهبود عملکرد قلب

راهنمای خرید آلو خشک

خرید محصولاتی همچون آلو خشک نیازمند به دانستن برخی از نکات بوده که این موارد به شرح زیر می باشند.

رنگ آلو خشک

رنگ آلو یکی از موارد کلیدی در زمینه تازه بودن آلو است که معمولا آلو های خشک شده باید از رنگی مشابه با رنگ آلوی تازه برخوردار باشند.

طعم و بوی آلو خشک

طعم و بوی آلو خشک یکی دیگر از مواردی است که در هنگام خرید آلو خشک باید به آن توجه شود. آلو خشک مرغوب معمولا از طعم شیرین و ملس برخوردار بوده و یا در بسیاری از موارد بدون بو می باشد.

قیمت آلو خشک

قیمت آلو خشک معمولا با توجه به نوع آلو و همچنین کیفیت و مرغوبیت آن تعیین می گردد . پیشنهاد می شود در خصوص خرید مواد غذایی و تنقلات، کیفیت و مرغوبیت را در اولویت نخست قرار دهید.